16 sty 2014

Ludzie i nadludzie - czyli podział przez Rodona Raskolinkona

Rondon Raskolnikow to bohater "Zbrodni i kary". Młody inteligenty lecz biedny student prawa który nie skoczy swojego kierunku. Dużo myśli o zabójstwach i o ludziach którzy żyją na świecie. Pisze artykuł który drukuje jedna z gazet.
Stwierdził, że społeczeństwo dzieli się na dwie grupy nadludzi i ludzi których on nazywał wszami. Ludzie są to osoby które utrudniają i niszczą życie nadludzi czyli ludzi inteligentnych. Uważał, że ludzie tacy jak on należący do grupy nadludzi mają prawo wybierać kto jest dobry jak i zły (czyli wszy). Dlatego zaplanował zbrodnię starej lichwiarki która działała jak dzisiaj Provident

pożyczała pieniądze za zastaw jakiś rzeczy lecz żeby wykupić później je kosztowały dużo drożej, jak również pieniądze jakie dawała za zastawiane rzeczy nie były prawdziwą wartością tego przedmiotu.

Kiedy zabija tę kobietę zaczyna męczyć go poczucie sumienia ma omammy i to jest prawdziwa kara ludzi którzy zabijają ich sumienie i psychika po zabójstwie się kompletnie zmienia.

No cóż pisze o książce pewnie teraz myślisz dlaczego, w życiu jest podobnie. Nawet Hitler tak robił stwierdził że jest takim Nadczłowiekiem i na prawo rządzić miliony ludzi. Oczywiście wielu ludzi zabił w obozach może i nie własnoręcznie lecz przez jego rozkazy. Ale również w dzisiejszym świecie słyszymy o zabójstwach o tym że żona w czasie kłótni wbija mężowi nóż w serce bo już nie wytrzymała (na szczęście mężczyzna przeżył).

Prawdziwym przykładem  w dzisiejszym świecie ludzi którzy myślą że mają kontrole nad wszystkimi do są mafię (gangi) z którymi jak jakiś człowiek zadrze to zginie od razu lub po jakimś czasie. Oni zastraszają wszystkich i każdy nie chce się później nic odzywać się aby nie stracić życia czy rodziny.

Wiele niestety jest sytuacji w tych czasach.

4 komentarze:

 1. fajne..

  http://Fidanzataa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. fajnie tu u Ciebie :)
  zapraszam http://aleksa-aleksandra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy post,można się wiele dowiedzieć! :)
  OBSERWUJĘ i liczę na rewanż <3

  misiioolek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. mądra notka.
  crazy-life-by-angelika.blogspot.com | zapraszaam ♥ kliknęłabyś w baner sheinside na moim blogu?<3 pozdrawiam ♪

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz i zapraszam ponownie ;)